NOGOMETNI KLUB
MAKSIMIR
FOOTBALL CLUB
POČETNA STRANICA
KLUB
TOPLINA U MAKSIMIRU
OSNOVNI PODATCI

STADION
POVIJEST
PROŠLE SEZONE
OMJERI S KLUBOVIMA
NAVIJAČI
VIJESTI
SENIORI
POPIS IGRAČA
BROJIDBA
UTAKMICE/REZULTATI
TABLICA
4.HNL SREDIŠTE "A"
KUP ZNS
PODMLADAK
JUNIORI
KADETI
STARIJI PIONIRI
MLAĐI PIONIRI
LIMAČI B2
LIMAČI B4
ZAGIĆI
VETERANI
OSTALO
HŠK MAKSIMIR
KVART MAKSIMIR
CRO NOGOMET
KNJIGA GOSTIJU
POVEZNICE
CONTACT
ZET - Maksimir
1 - 4 (0 - 3)
Vrsta utakmice: Prvenstvena, 4.HNL Središte - "A", 12.kolo
Mjesto igranja: Savica, Zagreb
Nadnevak: 29. listopada 2011.; Gledatelja: 58
Strijelci: 1:0 - Skorin (2), 2:0 - Ladan (6), 3:0 - Drinovac (59), 3:1 - Šoątarec (64 - 11m)
Strijelci: 0:1 - Franjo Božić (23), 0:2 - Marko Butumović (33), 0:3 - Filip Dukanović (42),
Strijelci: 0:4 - Filip Dukanović (79), 1:4 - Marko Sunek (84)
Strijelci: 1:0 - Skorin (2), 2:0 - Ladan (6), 3:0 - Drinovac (59), 3:1 - Šoątarec (64 - 11m)
N.K. "ZET" (Zagreb)
N.K. "Maksimir" (Zagreb)
1 Marko Hodak___________________
3 Boris Martinović (26' Zoran Večenaj)
4 Tomislav Bakran
5 Tomislav Matijevac
2 Domagoj Francetić_______________
6 Luka Gorše (79' Domagoj Lazić)____
11 Karlo Nikolovski
8 Marko Sunek (kap.)
10 Hrvoje Vugdelija
7 Kristijan Silić___________________
9 Antun Strjački (50' Mario Marić)
___________________Matija Vladić 1
Mirko Rogošić 3
Tomislav Kotorac 4
(kap.) Marko Kotoraš 5
____________________Nikola Božić 2
Franjo Božić 10
(Zvonimir Vlak 76') Anderson Oliveira Leite 8
Krešimir Perić 6
_(Domagoj Tirić 64') Vedran Viljevac 11
Filip Dukanović 9
(Domagoj Vukojević 86') Marko Butumović 7

12 Amar Kadić (pv)
13 Mario Marić
14 Zoran Večenaj
15 Domagoj Lazić
16 Josip Hajdinjak
17 Anto Milić
18 Tomislav Rimac

Goran Mlikota 13
Roko Viduka 14
Zvonimir Vlak 15
Dino Kramar 16
Domagoj Vukojević 17
Domagoj Tirić 18
Luka Kulušić 19
Trener: Zlatko Močilar
Trener: Zoran Zekić
   
  Tomislav Bakran 58' ; Tomislav Kotorac 15', Anderson Oliveira Leite 39'
Glavni sudac: Danijel Janoąević; pomoćnici: Ivica Balenović, Mladen Pipić; delegat: Željko Ukić
Glavni sudac: Ozren Knežević (Karlovac); pomoćnici: Denis Krčevski (Karlovac), Mario Goršić (Karlovac); četvrti sudac: Dražen Rehorić (Brihovo); delegat: Aleksandar Hodulak (Zagreb)
Glavni sudac: Danijel Janoąević; pomoćnici: Ivica Balenović, Mladen Pipić; delegat: Željko Ukić

Poslije uvjerljive domaće pobjede protiv Mladosti u prošlom kolu, slijedilo je gostovanje kod neugodnog ZET-a u koje je Maksimir ušao kao lagani favorit i taj status je više nego opravdan zasluženom pobjedom što je Maksimiru donijelo prvo mjesto budući da je Gaj izgubio u Španskom. Trener Zekić je izgleda doveo momčad u najbolju formu u pravo vrijeme jer do kraja jesenskog dijela prvenstva slijede tri važne utakmice protiv klubova iz prvog dijela tablice (Šparta Elektra i Sloga-Gredelj kod kuće, pa u zadnjem kolu gostovanje kod Gaja).

Utakmicu je kod Maksimira započeo najbolji raspoloživi sastav koji je u prvom poluvremenu nadigrao domaćina i vrlo učinkovitom igrom u napadu došao do velike prednosti od tri pogotka razlike. Ipak, prva prilika susreta pripala je ZET-u odmah u 2. minuti; nakon akcije po desnoj strani, lopta je došla do Nikolovskog (bivši pionir i kadet Maksimira) koji je ostao sam na desetak metara od vratiju i pucao pored stative.
Maksimir je djelovao opasnije, a posljedica toga je i vodstvo u 23. minuti - nakon gužve u domaćem šesnaestercu, lopta je došla do Butumovića koji vraća u sredinu za Franju Božića čiji udarac je vratar Hodak dodirnuo, ali nije uspio obraniti. I nakon zgoditka zeleno-bijeli više napadaju, pa su dvije sljedeće prilike stigle u 26. (Viljevac dodao za Butumovića kojem je ususret istrčao Hodak, a on je prebacio i njega i prečku s ruba šesnaesterca) i 29. minuti (Viljevac ubacio iz prekida, a Dukanović glavom pucao previsoko).

Drugi pogodak postignut je nakon lijepe akcije koju je pokrenuo odlični Perić, Franjo Božić je dodao za Marka Butumovića i on je lijepo naciljao suprotnu stranu mreže. Vodstvo 2-0 činilo se nedostižnim s obzirom na odnos snaga na terenu, a treći zgoditak u 42. minuti je razriješio sve dvojbe oko pobjednika - domaći su bili u napadu, Anderson je izbio loptu sa svoje polovice, a najbolje se snašao Filip Dukanović koji je pretrčao zadnjeg obrambenog igrača, izašao sam pred vratara Hodaka i pogodio mrežu. ZET je završio prvo poluvrijeme prilikom u posljednjoj minuti kad je desni bočni Francetić ušao iskosa u šesnaesterac i pucao nisko u bliži kut, no Vladić je bio na mjestu i sigurno obranio.

U drugom poluvremenu je gledan očekivani rasplet - domaći su bezuspješno napadali, a Maksimir je čuvao rezultat premda je Zekić tjerao igrače u napad. Prvu pravu prigodu imao je Maksimir u 57. minuti kad je Viljevac ubacio iz kuta, Butumović produžio glavom, a udarac Nikole Božića iz blizine Hodak je sjajno obranio desnom nogom. Iduće dvije prilike bile su na strani ZET-a i oba puta je pucao Nikolovski. Najprije je njegov udarac Vladić odbio u korner, a nekoliko minuta kasnije poslije je nakon Sunekovog dodavanja netočno pucao glavom.
Četvrti pogodak postigao je Filip Dukanović u 79. minuti na sličan način kao i prethodni - ovaj put dodao je Franjo Božić, a Dukanović pretrčao i braniče i vratara, te pogodio praznu mrežu. Domaći su ipak uspjeli postići počasni pogodak u 84. minuti - dodavač je bio Marić, a kapetan Marko Sunek strijelac.

Brojidba utakmice

ZET
Maksimir
11
Udarci ukupno
10
5
U okvir
7
6
Udarci iz kuta
5
5
Zaleđa
4
16
Prekršaji
22
1
Žuti kartoni
2
0
Crveni kartoni
0